Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Kvržica ili kuglica ispod stomaka

Markus

Poštovani, imam problem da da upitam par savjeta. Napipao sam na dijelu ispod stomaka jednu kvržicu (kuglicu) koju mogu uhvatiti i prstima, a čak bi rekao da je potkožna. Je li to dovoljno da odem kod ljekara ili da jednostavno čekam jer nemam neke druge simptome. Često na istom mjestu kopčam hlače, pa je možda od toga? Na dodir nije bola osim ako je baš jako pritisnem. Čitao sam malo po internetu i našao kako to mogu biti nakupine masnog tkiva, Lipomi. Neki izvori tvrde da se maligna pretvorba može dogoditi, dok drugi tvrde da nema uvjerljivih dokumenata koji to dokazuju. Je li možete postaviti dijagnozu ili da se javim svom liječniku (kod kojeg i baš ne volim ići bez razloga)? Hvala Vam unaprijed i lijep pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam reći o čemu je točno riječ, ali mislim da možete pričekati s odlaskom liječniku.