Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

laktovi

Ina

Koža na laktovima mi je suha, pojavile su se i male suhe ljuskice, ponekad me i svrbi. Mažem mlijekom za tijelo, ali sve ostaje isto. Inače imam seb. dermatitis na čelu uz vlasište koji tretiram oranozol kremom. Da li bi to moglo biti isto na laktovima pa da pokušam i njih mazati Oranozolom? Puno hvala

mr.sc.dr. Suzana Ljubojević

Pojačano stvaranje ljuskica na laktovima ne povezuje se s seborejičkim dermatitsom. Seborejički dermatitis nastaje na mjestima gdje se pojačano stvaraju žlijezde lojnice a to su uglavnom lice, vlasište, područne iza uha, stražnja strana vrata, gornji dio leđa, prsište.
"Hrapava" koža na laktovima mogla bi biti poslijedica trenja (npr kod pisanja...).
Savjetujem Vam upotrebu keratolitičkih masti (npr. 5% salicil u vazelinu, masti ili kreme s urejom), koje aplicirajte 1-2x dnevno, pod okluziju (zamotajte u kuhinjsku prozirnufoliju)!