Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Madež

Fetyyy

Poostovani.Prije dva dana mog sina koji ima 8 godina zasvrbio je madez ili podrucje oko istog.Kada sam pogledala bilo je crvenilo oko madeža vjerovatno i djete se cesalo.Namazala sam madež obicnom kremom i smanjilo se je crvenilo i vise ga ne svrbi.Vec dva dana pratim promjene madeza ,sada samo ima blago crvenilo oko madeža.Madez je smedkaste boje inace takav isti i na vratu ima moj muz i svekar i naravno sin.Imam li razloga zabrigu?Malo me strah.MOzel vase mislenje i savjet?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da nemate razloga za strah i da se radi samo o prolaznoj iritaciji.

Fetyyy

Postovani izvinite na smetnji.Pisala sam va,m o madežu kod mog sina koji ga je svrbio.Danas je taj madez ili sam otpao ili ga djete slucajno otkinulo(kaze da nije).Mislim ipak da je sam otpao.Nema krvi niti sta slicno.Je li opasno kada madez otpane?imam li razloga za brigu?unaprijed hvala na odgovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije opasno i nemate razloga za brigu.

tina3

Postovani,

Trudna sam 7mj i na pocetku trudnoce izrastao mi je malo cidnovati madez. pri samoj pojavi je bio u ravnini s kozom i nastavljao rasti. Sad je 3-5mm izbocen i rasjepkan, smede boje sa crnim tockicama koje svako malo nestanu i pojave se nove. Neka mjesta kao da se izdvoje, utvrdnu,otpadnu i taj dio pocrni. Mjesto je 2-3cm ispod bradavice pa neznam sto uciniti jer namjeravam dojiti. Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najbolje bi bilo da se javite dermatologu, jer se jedino na pregledu može utvrditi je li riječ o madežu i ako je, treba li ga ukloniti.

andreab993

Poštovani,

prije 4 dana sam ogrebala madež na vratu. Inače je svijetlosmeđe boje, ali sad je gotovo crn i kad ga izbliza pogledam, uočavam crvenilo u madežu pa pretpostavljam da je potamnio jer se krv popela dok sam se počešala. Ne boli me ništa i ne svrbi, samo me malo zabrinjava ta promjena boje. Imam li razloga za brigu?

Srdačan pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

S obzirom da ste ogrebali madež, promjena boje prema crnoj je normalna. Za desetak dana, boja će se vratiti na normalu.