Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

mikroabrazija

X

Mozete mi molim vas objasniti razliku (u ucinkovitosti i ostalom) izmedju mikroabrazije u kojoj se koriste kristali i ove s kisikom? ima li metoda koju vi prakticirate upotrebu na oziljcima od rezova? Radi se naime o 10 godina starim oziljcima od plasticne operacije. Ako ne, koja bi metoda bila najbolja?

dr. Dinko Kaliterna

Oko izbora metoda i načina tretiranja ožiljka treba prvo vidjeti kakav je ožiljak : iznad ili ispod kože, boja, kvaliteta kože,... Na temelju toga se započne terapija bilo laserom, abrazijom, kremama,... Kod abrazije s kristalima često zaostaju kristali u koži koji izazivaju kasnije jake upale. Uz to metoda je bolna, neuogodna, izaziva pigmnetacije, zaostaju kraste, ne može se raditi ljeti, ... Kod abrazije s kisikom se koristi voda i kisik 100% prirodni elementi gdje nema navedenih komplikacija kao kod abrazije s kisikom. Uz to metoda je ugodna, bezbolna, uz to metoda jako povoljno djeluje na kožu, vraća vlažnost kože, nije potreban oporavak, nakon prvog tretmana se vide rezultati.