Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Revivogen

ivan

zanima me vaše mišljenje o Revivogenu, da li se može koristiti uz finsterid(ima li efekta jer slično djeluju), koji od navedena dva lijeka smatrate boljim, i može li izazvati seboreju(kao minoksidil)?
hvala

dr. Dinko Kaliterna

Lijek je dobar no nema treba ga kombinirati s finatseridom. Teško mi je reći koji je najbolji lijek jer to ovisi o stanju vlasišta tj uznapredovalosti ćelavosti. Nisam upoznat da li izaziva seboreju no to nije ni bitno jer to nije glavni uzrok nastanka seboreje.

ivan

hvala na odgovoru,
na netu sam našao preparat(istog proizvođača) -Proxiphen, koji uz to što služi kao dht inhibitor sadrži supstance kao minox., vitamini itd koji potiču rast kose..
koji od navedena 2preparata bi prije preporučili za korištenje,(pijem finsterid), kosa je blaže- osrednje prorjeđena? i ako znate dal se navedeni preparati mogu naci kod nas il u zemljama eu(austrija, slovenija, mađarska...)?
zahvaljujem, pozdrav