Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Molim savjet

Lili23

Poštovana dr.
25 mi je godina.Na obrazima i nosu imam proširene pore, čelo i obrazi mi se maste, a zimi i perlutaju,ostali dio lica je normalan.Nemam problema sa aknama,pokoji miteser(crna točkica u pori) znade mi se pojavit iuz rub obraza kod vlasišta.Za njegu kože koristim Higyeia Zincia gel za umivanje(šminku čistim sa mlijekom za čiščenje iz Dm-a), Novaderm losion sa AHA kiselinama i Bepanten kremu.
Možete li mi molim vas reči da li je to primjerena njega s obzirom na moju dob i stanje lica te savjetovati prikladnije preparate ukoliko je to porebno.
Koristim i Yasmin zbog neredovite mensruacije i mikrocističnih jajnika.
Puno Vam hvala.

Lili23

Oprostite,zaboravila sam napisati da su mi blago masni nos i brada ali ne toliko koliko čelo i obrazi.
Unatoč masnoči ukoliko je redovito ne mažem kremom počnu se perlutati nos i obrazi.

Lenka Oremović, dr. med.

Kod vas se radi o tipičnim promjenama na masnoj koži seborojičnih područja lica.Pravilnom i redovitom njegom promjene se mogu držati pod kontrolom.Preporučam za njegu tih područja Effaclae K fluid ili Hyseac matirajuću emulziju , a prethodno prati gelom istog naziva.