Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

nokat

Dejica

Prije 2god sam se malo udarila u nokat na noznom palcu, i od tad je s unutrasnje strane gornja polovica nokta bijela. Taj bijeli dio mi izgleda kao da se odvojio i s vremena na vrijeme me boli. Unazad nekoliko mjeseci je to mjesto pocelo poprimati smede zutu boju...Mene zanima da li mogu ja sama nekako to "zaljepiti" natrag ili je potrebno izrezati taj dio pa da naraste normalno ili nesto trece? Zahvaljujem na odgovoru!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pojava žuto-smeđe boje govori da je možda na mjestu oštećenja došlo do gljivične infekcije. prvo bi trebalo kod dermatologa pretragom na gljive isključiti to, a onda dalje postupati prema nalazu.