Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

otečenost

dolores

Poštovani,
Imam 36 godina i primjetila sam u zadnjih 3,4 tjedana ujutro nakon buđenja otečenost predjela podočnjaka (taj dio nabubri) i to samo lijeve strane, a također i bagu otečenost lijeve strane obraza. Simptomi u toku dana nestaju, ostaje samo blaga otečenost ispod lijevog oka. Sistematski pregled sam imala prije 3 mjeseca i svi nalazi su bili uredni, zadnji obrok dana mi je oko 18,19 sati i to je tipičan lagani obrok, pijem barem 1l čiste vode dnevno uz ostalu tekućinu ili voće i povrće. Možete li mi dati neki savjet? Unaprijed zahvaljujem na razumjevanju.

mr.sc.dr. Suzana Ljubojević

Prema Vašem opisu najvjerovatnije se ne radi o alergijskom uzroku otoka s obzirom da je riječ o jednostranom otoku kapaka. Obično jednostrana otečenost je vezana za neki fokus u toj regiju (npr. promjene u nosu, ždrijelu, te najčešće zubi). Preporučujem Vam da učinite bris nosa i ždrijela bakteriološki, krvne pretrage SE, L, AST-O, ASTA, CRP, te da odete na stomatološki pregled na fokuse (snimanje orthopanom i test vitaliteta) u Zavod za oralnu patologiju Stomatološkog fakulteta (Gundulićeva 5).