Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Pjegice

mila89

Postovani/a,
Imam veoma osjetljivu kozu, imam bubuljice ali ne previse, crvenilo na licu, tacnije izmedju usana i nosa. Takodje sto mi najvise smeta, a neznam kako da se rijesim toga, jesu pjegice. Preko zime malo izblijede, ali ljeti se uzasno primjecuju. Npr proslo ljeto mi je izasla i flekica na obrazu malo nize oka i jos uvijek nije nestala. Citala sam na internetu o nekim kremama ali se bojim da mozda jos vise ne ostetim kozu. Da li imate nekakav savjet?
Unapred Vam hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ephelides ili sunčane pjege su nešto što je kod Vas nasljedno (kao i npr. boja očiju i kose) i ne možete ih trajno ukloniti. Razne kreme nisu učinkovite. Ono što možete učiniti da ih privremeno uklonite jest laserski tretman QS ruby laserom. Promjene na licu (vjerojatno seboroički dermatitis) nisu prepreka za tretman.