Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

porod i opadanje kose

nana

Postovani,
rodila sam prije 5 i pol mjeseci i unazad mjesec dana primjecujem pojacano opadanje kose. Znam da je to cesta pojava nakon poroda, ali me zanima da li ce to samo proci ili bi trebala nesto poduzeti? Ako bi trebala nesto uzimati, sto bi mi preporucili?

Dinko Kaliterna, dr. med.

Sačekajte 12 mjeseci te ako se ispadanje nastavi tek onda treba započeti terapiju jer do tada sve što uradite ne bi pomoglo niti bi utjecalo na tijek. Razlog tome je ciklus rasta kose koji ima svoj tijek i ne može se utjecati na njega. u trudnoći on se poremeti i sada treba oko 12 mjeseci normalizacija ciklusa.