Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

psorijaza...ili???

stelek

poštovani,

javljam se sa slijedećim upitom: na jednoj nozi, konkretno prste mi je prije cca. 5 godina zahvatio svrbež ljuštenje kože i sl., što mi se proširilo na nokte. koristila sam neke kreme za gljivice, koje su mi otprilike pomogle samo što se kože tiče, ali nokti su se pogoršali, dermatolog mi je preporučio betrafen lak, sumnja na psorijazu-koristila-nije mi pomoglo. u zadnje dvije godine ništa nisam koristila, nokti-nepromijenjena situacija, ponovo idem drugom derm. koji mi je napravio nekoliko testova na uzorak nokta, negativno na gljivice, sumnja na psorijazu........nije mi dao ništa-uz obrazloženje da je to teško pogoditi pravu dijagnozu ...itd.molim vas recite mi što se novije pojavilo na tržištu za sanaciju bolesti noktiju, s obzirom da mi je to velik problem ljeti....mogu li u ljekarni nabaviti nešto, pa makar i na biljnoj bazi, čisto da probam ako će mi pomoći...

Dinko Kaliterna, dr. med.

Za njegu i sanaciju noktiju postoji niz proizvoda od flastera, lakova i tableta ali dok se ne postavi konačna dijagnoza ne može se ništa propisati. Znam da vam je svega dosta ali to je neophodno ako želite taj problem riješiti. Sve navedeno mi je malo čudno. Ponovio bih pretrage ali samo na Klinici za kože i spolne bolesti ponovo na gljivice. 7 dana prije pretrage s ničim ne mažite nokte i promjene. Ostalin postupci ovise o nalazu. Gljivice je nekad jako teško dokazati i treba ponavljati pretrage.