Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

kosa

Poštovani,
možete li mi preporučiti neki/e preparat/e za kosu. Naime, problem je u tome što mi kosa strašno opada, prhuta se i suha je. Za prvi sam problem rabila Anaphase, Fitoval i Fitoval plus te Keune šampon i nikakvih poboljšanja nije bilo; za drugi Vichy šampon, a potom Selsun blue - i jedan i drugi su bili korisni, no čini mi se da pospješuju opadanje, posebno Vichy... Koristila sam razne pakunge za suhu kosu bez posebnih rezultata. Znam da ne postoji jedno rješenje zapakirano u kutijicu, no interesira me što preporučate te kojim redoslijedom djelovati?
Puno hvala

Dinko Kaliterna, dr. med.

Prvo bih uradio pregled da se orijentiram o uzroku te pretrage na temelju kojih propisujem terapiju. Do tada ne bih trošio novce na nikakve preparate. Uz kombinaciju medicinskih šampona, vitamina i lijekova može se pomoći ali nakon pretrage kad se terapija prilagodi uzroku problema.