Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Prekomerno mascenje i opadanje kose

NikolaS

Postovani lekari,

Molicu vas za kratku konsultaciju. Dve i po godine unazad koristim Pilfud 2 %, a nekoliko meseci i Ell Cranell Alpha (koji mi nije uopste pomogao) radi frontalnog proredjivanja (padanja) kose.

Kosa se masti neverovatno puno i brzo i ponekad osecam svrab, a efekat minoxidil- a nije kao ranije. Koristim sampon Rekonazol a izmedju Vichy Dercos za prekomerno mascenje. Kako da promenim terapiju za bolji ucinak?

Hvala veliko,
Nikola

Dinko Kaliterna, dr. med.

Minoksidil koristite dalje ali od 5% te morate uzeti jedan od lijekova protiv ispadanja kose u obliku tableta što je najbolja kombinacija. Lijek možete kupiti s predočenjem recepta.

zabrinutaa

molim vas možete li mi reči koji šampon da koristim...
kosa mi se masti nevjerojatno brzo,imam 17 godina, i kosu moram prati svaki dan,
ako je ne operem užasno me svrbi i to mi smeta...več sam luda od pranja kose svaki dan a tek mi je 17 godina..
smanjuje li koji šampon maštenje kose?molim vas poooomoć....
unaprijed hvala...