Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Prišt na stidnici

maja2211

Poštovani, imam jedan problem koji mi se do sad nije dogodio...
Molim vas, pomozite mi....
Imam 22 godine, i do sad nikakvih ginekoloških problema, uredne menstruacije i stalan partner 3 godine.
Pojavio mi se bolan prišt na desnoj vanjskoj strani stidnih usmina, pojavio se jučer uz mali svrbež. Probala sam ga istisnuti, ali onda je počeo boljeti, i sad me od jučer boli na dodir, ali kolko vidim kao da se u njemu stvara gnoj.
Bila sam god ginekologa 6.11.2012., dakle prije pjesec dana, na pregledu i papa-testu koji je pokazao da je sve u redu, ultrazvuk također sve u redu.
Bojim se jer ne znam što da radim, ginekologica mi je jutros rekla da ne paničarim, da dođem ako neće proči kroz par dana.
Inaće, brijem se pa da li je možda zbog brijanja?
Ili zbog čega bi moglo biti?
Zaista Vam unaprijed zahvaljujem

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o upali dlačnog folikula i okolnog tkiva. Takve promjene mogu biti uzrokovane brijanjem i posljedičnim urastanjem dlake. Promjena će vjerojatno i sama proći, ali možete mazati antibiotsku mast kroz 5-7 dana (npr. Mirobact).

maja2211

Hvala Vam, smirili ste me.
Može li se ta mast kupiti bez recepta?
I može li je možda zamjeniti Bivacin mast, nju imam doma.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bivacyn će biti sasvim dobar.