Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

prištići

Ina

Poštovani,
imam 30 godina i uvijek sam imala nečist ten Nije to ništa strašno, ali koža je masna i sklona prištićima po licu i leđima. U zadnje vrijeme sam primjetila da na licu imam puno sitnih prištića koji se mogu istisnuti. Počela sam koristiti Sebamed sapun i losion za problematičnu kožu, ali za sada nema nekog velikog poboljšanja (te preparate koristim manje od mjesec dana pa možda i zato još nisu vidljivi rezultati). Ineče je koža dosta osjetljiva i lako se iziritira, a imam i seborejični dermitis oko nosa i uz rub vlasišta koji tretiram po potrebi s Oranozol kremom.Da li bi pomoglo čišćenje lica kod kozmetičara? Da li da koristim neke druge preparate?
Puno hvala!

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Potrebno je za pocetak kvalitetno ciscenje koje bi preporucio na Klinici za kozne i spolne bolesti "Salata" na kozmetologiji.U privatnoj apoteci nabavite Diferin gel ( adapalen ) koji nocu 1x rabite na cijelo lice kao krema za njegu samo ne oko : ociju, usana i nosa.Lice prije ocistite, probajte od Eucerina gel za lice.Diferin mazite narocito preko mitesera i pristeva.Rabite ga prvih 30 dana svako drugi dan radi iritacije koja ako se desi napravite pauzu.Nemojte se prepasti pocetnog perutanja lica.Morate paziti da ne zatrudnite kako stoji u uputsvu.30 minuta nakon diferina premazite lice kremom za njegu npr. Eucerin Hidrobalance.Danju umivajte lice s Dercom clear od Dr. Wolfa 1-2x dnevni drzite ga par minuta te ga isperite, isto tako radite na ledima dok imate pristeve.
Za seboroicni dermatitis rabite za lice Lamisil kremu ( terbinafin ) 1-2x dnevno na ocisceno lice dok se bolest ne smiri te potom po potrebi.Za kosu rabite Selegel od Ducraya 3x tjedno i drzite ga 5 minuta do kontrole bolesti te potom preventivno 1x svako 15 dana.

Ina

Hvala Vam na odgovoru. Molim Vas jos da mi kazete kako doci na ciscenje na 'Salati", da li je potrebna uputnica i koliko se placa.
S obzirom da dojim bebu, smijem li koristiti Diferin gel?
Puno hvala!

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Diferin se ne smije rabiti u trudnoci i prilikom dojenja kako je navedeno u uputstvu.Sacekajte do prekida dojenja.
Ciscenje se placa 250 kn i nije na uputnicu.Za narucit najlakse je putem telefona, vidite broj bolnice Salata u novinama i kad dobijete centralu trazite da vas spoje s kozmetologijom.Preostalu navedenu ukupnu terapije mozete rabiti ukoliko su simptomi jace izrazeni, u pravilu se ne bi nista desilo ali se radi o ogranicenju proizvodaca.Za njegu nema ogranicenja.