Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

problem s gljivicama

lud

ovako, da krenem ispočetka.. prije nekih 4-5 godina sam imao spolni odnos s jednom curom lakog morala big-smile i dobio sam kandidu... bio sam kod doktorice koja mi je dala kremu canesten.. no, mazao sam s njome više od mjesec dana i bilo je nekakvo sitno poboljšanje ali se nije skroz povuklo... kad sam potrošio 3 kutije, otišao sam ponovo kod doktorice i reko da ne pomaže, dala mi je plimycol kojeg sam potrošio jednu kutiju.. tad sam primjetio da na nogama između prstiju imam crvene mjehuriće koji pucaju i pekli su, nokti su mi pobijelili i na glavi mi se napravio kao neki lišaji, iznad samog čela na početku kose i isto to na lijevom oku s one strane bliže nosu..

tad mi je doktorica dala Lamisil tablete koje sam pio 4 tjedna... crveni mjehurići su nestali, nokti su donekle normalni, ali ovo ostalo sve isto kao i prije... pa sam OPET bio kod doktorice i dala mi je opet te iste tablete da pijem 4 tjedna, mast Virolex za oko i opet plimycol za glavu i spolovilo..

još imam 4 tablete za popiti, kreme nema, a OPET nikakvog poboljšanja... usto, u periodu između pijenja tableta sam bio kod zubara i popravio mi je zub, jer je doktorica rekla da je možda on žarište...

i evo, to već traje nekoliko godina i ne mogu se toga riješiti.. probao sam sa "dijetama", znači bez šećera, pive i pio sam acidofile i svejedno, ništa ne pomaže...

pa bi Vas molio da mi date još neku ideju jer nisam zadovoljan radom svoje doktorice..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vii ste liječeni kao da imate gljivične infekcije na raznim mjestima, a one nisu dokazane. Potrebno je učiniti mikološku obradu (pretragu na gljive), a o nalazu ovisi i terapija.

lud

samo da napomenem da sam uzeo bris sa penisa i tamo mi je nađena kandida...
za ovo ostalo je doktorica pretpostavila uzrok..

znači, da odem dermatologu na dodatne pretrage ili?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da, mislim da bi bile potrebne dodatne pretrage.