Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

PROTOPIC KREMA

dragan

Postovani gospodine doktore molim vas da mi nesto vise kazete o PROTOPIC masti o njenom dejstvu ,kao i nus pojave.Takodje mi je veoma vazno da mi kazete gdje je mogu nabaviti na teritoriji BiH ili na ex Jugoslavije.Potrebna mi je za dijete koje vec 8 godina boluje od atopijskog dermatitisa.Takodje ovim putem molim sudionike ovog foruma da mi kazu gdje su nabavili gore navedenu masti da li je pomogla u suzbijanju bolesti. Unaprijed zahvalan Dragan.

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Radi se o najnovijoj generaciji lijekova koji uticu na imunoloske procese tj. suzbijaju ih.Do sad postoji izuzetno velika skupina bolesti kod kojih se primjenjuje i to kod vecine bolesti dosta uspjesno.Do sad se pokazao jako efektivnim kod atopijskog dermatitisa jer nema tipicne nezeljene nuspojave kao lokalni kortikosteroidi te se moze rabiti neograniceno dugo.Sto se tice nuspojava pocetno je moguce peckanje ili crvenilo kod cega se radi pauza s lijekom do smirivanja koze.Kod takve reakcije rabite led u najlon vrecici na mjestu iritacije vise puta dnevno po par minuta.Svakako dok rabite lijek nemojte ici na Sunce ili solarij.Sto se tice ostalih nezeljenih tezih nuspojava na organizam za sada nisu poznati.Prije upotrebe lijeka mjesto operite vodom te osusite a ruke operite.Mast se nanosi 2x dnevno do smirivanja simptoma te po potrebi za odrzavanje.Bez straha je nanosite na lice i spolovilo jer tu je njegova prednost.Za djecu do 15 godina koristite samo od 0,03% mast.Bitno je da na kozi nema znakova infekcije.Posebna stranica na internetu je : www.protopic. com gdje mozete jos detaljnije saznati.Sto se tice nabave pokusajte u privatnim apotekama jer tako se kupuje u Hrvatskoj. Bez straha je upotrebite kod djeteta ali tek nakon dermatoloskog pregleda.

Vladimira

Postovani,
ja sam u Banjaluci nasla ovu kremu u Apoteci Biljana koja nabavlja Protopic odnedavno, ali Vam moram reci da sada cujem da sve vise privatnih apoteka ima taj lijek. Cijena je 99,90 KM.