Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Šampon protiv peruti i trudnoća

Lela

Ima li istine u tvrdnjama da u trudnoći nije uputno koristiti šampone protiv peruti? Ako jest, koji su to sastojci koje svakako treba izbjegavati?

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Koliko je meni poznato za sad nisam naisao na podatke koji bi potvrdili vasu tvrdnju.Svi samponi protiv prhuti se mogu rabiti u trudnoci, u uputsvu sampona postoje posebna upozorenja koja se ticu trudnoce.Opcenito navedene tvrdnje u uputsvu nigdje striktno ne zabranjaju upotrebu sampona nego ovisno o stanju.Ako imate laksi tip prhuti probajte od firme Ducray sampon Elution.