Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Pseudomonas stutzeri???

imama

Poštovani,

molila bih vas da mi kažete nešto više o ovoj bakteriji.
Naime,brisom kože na bradi utvrđena je prisutnost navedene bakterije.Zanima me kako sam ju dobila,koliko dugo se liječi,dal je opasna???Prema uputi doktorice koristila sam mast garamycin ,te cipromed antibiotike.Bris kože na bradi sam radila jer mi se unazad mjesec dana javila lagana depigmentacija kože na bradi,jedva vidljiva prostim okom.I zanima me da li je zarazna?Imam malo dijete doma.Unaprijed zahvaljujem i iščekujem Vaš odgovor.

Lijep pozdrav,

Ivana

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ova bakterija (ako ste ovo stutzeri dobro napisali ) nije uobičajeni uzročnik promjena na koži, a bakterija ne može biti uzročnik depigmentacije kože na bradi. To je što se tiče dermatološke strane. Za informacije o samoj bakteriji morate se obratiti mikrobiologu.