Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

pucanje i ljuštenje kože

Dražen

Svake godine po zimi ili u proljeće imam isti problem; naime, koža mi na dlanovima puca i počinje se guliti. Ljušti se u slojevima. Na vrhovima oko prsta dođe do pucanja kože, što zna biti jako bolno. Ljuštenje kože obično traje oko 3-4 tjedna. Dlanovi mi nakon toga ostaju crveni, i zategnuti. Tome ne prethode ni plikovi, ni mjehurići na koži. Kožu sam do sada samo mazao sa kremama za ruke. Što bi to moglo biti?

dr. Krešimir Kostović

U obzir dolazi više stvari. Neozbiljno bi bilo nagađati preko računala. Potreban je pregled, a vjerojatno i dodatne pretrage.