Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Rana zbog rezanja gipsa na nozi

alena1

Poštovani,
moja majka (72.g. ) je 21.09.13.slomila metatarzalnu kost (blizu malog prsta na nozi)nosila longetu pa gips koji je bio preuzak i neudoban. Prilikom "proširivanja" gipsa medicinska sestra je pilom očito takla i kožu u donjem prednjem dijelu potkoljenice (moju mamu je jako zapeklo). Nakon 4-5 dana mamu je počela boliti noga pa smo bili prisiljeni otvoriti taj dio gipsa i vidjeli na koži rez duljine oko 5 cm. Već 7dana pije antibiotik Augmentin i ranu maže Garamycinom zbog crvenila oko rane. Stavlja sterilnu gazu a preko toga mora zbog slomljene kosti zavoj PORELAST kojeg skida po noći. Brine nas ta rana koja baš i ne prolazi. Da li nastaviti sa Garamycinom ili nečim drugim? Mama ima i malo povišeni šećer. Da li da odemo do dermatologa ?
Unaprijed hvala, nestrpljivo očekujući odgovor, lijep pozdrav,

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Takve rane nisu u domeni dermatologa, već kirurga. Najbolje bi bilo da se njemu i javite.