Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

raspucala koza na rukama

anja

uvukle su mi se gljivice pod nokte na prstima lijeve ruke i dobila sam Plymicol koji nije bas puno pomogao. uz to su mi koza oko noktiju i jagodice poceli otvrdnjavati i pucati i to na obje ruke, kao pete kad otvrdnu i popucaju. opcetnito su mi prsti jako osjetljivi na dodir, ako dijelom prsta koji nije otvrdnuo prodjem po tvrdoj podlozi, pojavi mi se tamno crveni podljev i osjecaj kao da me bode tisucu iglica. molim za savjet

dr. Krešimir Kostović

Ukoliko imate gljivičnu infekciju noktiju šaka (što se sa sigirnošću može dijagnosticirati mikološkom pretragom), liječenje se provodi antimikoticima per os (na usta). Dakle, kreme nisu dovoljne. Za kožu oko jagodica na prstima, treba vidjeti koja je narav promjena i mogući uzroci, jer o tome ovisi i terapija. Preko računala nije moguće postaviti točnu dijagnozu.