Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

ELM

misha

Postovani doktore,
vidim da ljudima sa problemom opadanja kose savetujete i pregled ELM-om.
Interesuje me kakav je to uredjaj i sta se tim pregledom postize?

dr. Dinko Kaliterna

To je uređaj koji se zove epilumiscentni mikroskop koji povećava do 40x te puno jasnije vidim sve promjene kose i na razini samog korijena uz vlasište. Neke bolesti vlasišta i npr pojedini oblici ispadanja kose se mogu prepoznati prije razvoja s pojavom specifičnih promjena oko korijena dlake. Ujedno s tim određujemo aktivnost tj težinu poremećaja npr ispadanja kose, uspjeh terapije, ... Liječniku je puno jasnija situacija nakon pregleda s ELm glede stanja vlasišta, određivanja terapije i praćenja uspjeha.