Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

vitiligo

Jelena

Vitiligo imam već 10-ak godina i sve se više širi.
Čitala sam o nepovratnom izbjeljivanju dijelova kože koji nisu zahvaćeni vitiligom kako bi se izjednačili sa depigmentiranim dijelovima.
Sredstva za poticanje pigmentacije koja sam isprobala nisu dala nikakve rezultate, a terapija svjetlom uz primjenu lijekova mi je nedostupna jer živim u Požegi i trudnica sam i majka djevojčice stare godinu i pol pa mi se takvo izbjeljivanje kože čini prihvatljivim.
Molim Vas, objasnite mi kakav je to postupak i gdje se kod nas može realizirati?

Hvala.

dr. Dinko Kaliterna

Nisam pobornik te metode koja se radi samo u ekstremnim uvjetima kada su zahvaćene velike površine kože. Radi se s sredstvima koja trajno uništavaju preostali pigment. Nisam upoznat gdje bi to radili kod nas. Smatram da niste ni približno sve metode i sredstva liječenja isprobali te ima nade.