Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

pojava ekcema u trudnoći

inga

Poštovani,

u prvoj trudnoći su mi se pojavila na dva-tri mjesta (trbuh i bedra) ekcemi koje nisam nikada prije imala. Svi testovi su bili negativni (gljivice itd.). Preporučena terapija: 40%afloderm

Sada u drugoj trudnoći su se opet počela javljati žarišta. Preporučena terapija (ovaj put bez testova): 40% elocom.

Možete li mi reći postoji li poznati uzrok javljanju ekcema u trudnoći i što mi je činiti jer se javljaju na trbuhu, a nije preporučeno dugo korištenje navedenih krema (pa i razblaženih) u trudnoći?

Hvala

dr. Dinko Kaliterna

Postoji niz bolesti koje se javljaju samo u trudnoći i to najčešće na trbuhu stoga bi trebalo prvo njih isključiti od ekcema. Savjetujem rađer pregled a do tada rabite Bepanthen kremu 3x dnevno na promjene.