Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Seboreja

Stipe

Javlja mi se crvenilo i ljuskanje. Koristio sam razne preparate protiv seboreje na preporuku dermatologa koji nisu pomagali. Prije 4 mjeseca poceo sam koristiti Belosalic koji mi je pomogao nakon par dana uporabe. Nakon uporabe Belosalica crvenilo nestane, ali se javlja opet nakon 2-3 tjedna, i onda opet koristim Belosalic 2-3 dana dok se seboreja ne povuce.
Koliko mogu upotrebljavati Belosalic?
Jel stetan, i da li opet trebam posjetiti dermatologa?

dr. Krešimir Kostović

Niste naveli gdje imate promjene ( na vlasištu?, licu?). Belosalic sadrži jaki kortikosteroid, te ga se ne smije upotrebljavati bez kontrole liječnika, jer može dovesti do nuspojava. Svakako bi bilo dobro da posjetite dermatologa.

Stipe

Na vlasistu

dr. Krešimir Kostović

Na vlasištu ga možete upotrebljavati desetak dana bez pauze. Nakon toga morate napravtit pauzu od nekoliko tjedana.