Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

rozacea

lidija

Htjela bih da znam da li postoji ikakav lijek za rozaceu jer doktor mi je samo dao kremu antirosasol koja sadrzi metrodinazol.Lice mi se malo smirilo ali imam jos uvijek rozu kozu i crvene kao bubuljice po prsima,licu i vratu. imam nekoliko popucalih kapilara i ujedno oci su mi suhe i peckaju me ponekad. Inace priej tog astalno su mi suze tekle pogotovu na svjelosti.Napominjem da zivim u Kanadi i jako je hladno pa sumnjam da sam dobila ovaj poremecaj ovdje. Niko u mojoj porodici nije imao rozaceu i ja sam jedina svijetle puti. Doktori ovdje izgledaju mnogo nezainteresirani ili nepismeni pa vas molim da mi napisete kakav bi tretman trebala traziti od njih.

dr. Krešimir Kostović

Po opisu Vi imate rozaceu (kako Vam je i rečeno). Riječ je o kroničnoj bolesti, te nemojte očekivati brze rezultate. Metronidazolska krema je dobra terapija, a za kapilare dolazi u obzir laserska terapija.