Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

iritacija

deedee

Na kaziprstu lijeve ruke vec neko vrijeme javlja mi se iritacija koze. tu sam nosila prsten pa sam pomislila da bi to mozda moglo biti od njega. no ne nosim ga vec duze vrijeme, a koza je svejedno suha, crvena, a povremeno iskacu i male crvene tockice koje svrbe. sto bi to moglo biti i cime mazati takvu kozu? hvala!

dr. Krešimir Kostović

Moglo bi se raditi o kontaktnom dermatitisu. Možete kroz 5-6 dana koristiti neki kortikosteroidni pripravak (npr. Elocom mast, a potom Bepanthem mast ili Neutrogena kremu za ruke. Promjene bi se mogle vraćati.