Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

seboreja

Sasa

Postovani,
Koji je najbolji sampom, po Vama, za seboreju.

dr. Krešimir Kostović

Ne postoji univerzalno najbolji šampon za seboreju, probajte Oronazol šampon, Kertyol-S šampon, Denorex šampon itd.

Lorena9

Poštovani doktore,

malo sam čitala ovu temu i dosta me zbunila jer sam skužila da imam sve ovdje navedene simptome.

Nikad nisam imala problema s aknama ali prije god ipo sam prestala koristiti pilule i one su se otada pojavile. Pokusala sam razne terapije i zadnja koja je dala rezultata je skinoren ujutro a airol navecer. Bilo se stanje poboljsalo, ali sad se opet pogorsalo. Mozda je jedan od razloga i taj sto sam se preselila u jedan od najzagađenijih gradova na svijetu. Mislim da korstim terapiju vise od pola godine.

Sad sam primjetila da mi je kosa pocela opadati i da se prorijedila. Inace uvijek opada ujesen ali ovaj put znatno vise. Nadalje premasna mi je i kosa i koza. Nije prije kosa bila tako masna, nego sve je to pocelo kad sam prestala sa pilulama. Za vrijeme koristenja pilula koza je isto bila masna kao i danas.

Znaci kosa mi se prorijedila, Bogu hvala nije jos alarmantno stanje ali dosta mi smeta sve to, akne, masna kosa, bilo je i peruti, ali sad se poboljsalo otkad sam promijenila sampon. Dogodila se i sljedeca stvar koja me zbunila.

Imala sam dosta ljuskica, na granici kose i cela. Nisam znala jel to od airola jer on ipak uzroluje peeling koze ili od necega drugoga. Sad se ljuskanje zaustavilo, a bilo je pojacano prije 2 tjedna.

Mozete li mi reci jel ova terapija (skinoren i airol) i dalje ok za ovakvo trenunto stanje.

Moja ex dermatologica je rekla da koristim airol do veljace 2014, pa da se onda samo na skinoren prebacim, jer je pretpostavila da ce se akne dosta poboljsat do tada. Nazalost u medjuvremenu su se pogorsale pa nisam bas optimisticna da ce stanje biti bajno do veljace 2014, no nikad se ne zna. Imam 27 god.

hvala unaprijed na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Terapija mi se čini ok. Ako bude potrebno, dermatog će Vam je u veljači promijeniti (pojačati). S obzirom na akne, seboreju, pojačano ispadanje kose te pogoršanje nakon prestanka uzimanja hormonske kontracepcije, preporučio bih endokrinološku obradu.