Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

seboreja

Endy

Imam jako masnu kosu koja usto i pojačano opada.vlasište mi je inače dosta nadraženo i mjestimično izbija folikulitis.Peruti nemam.Imam 20 godina.Što bi bilo dobro upotrijebiti za ovaj problem?Muškog sam spola.

mr.sc.dr. Suzana Ljubojević

Pojacano mascenje vlasista, moze biti jedan od razloga stvaranja folikulitisa (bakterijska upala lezista dlake). Savjetujem Vam ucestalije koristenje sapona za masnu kosu (npr. Ducray, Eucerin). U koliko se unatoc koristenju navedenih sampona i dalje oko lezista dlaka stvara folikulitis, potrebno ce biti i aplikacija antibiotskih losiona, stoga Vam savjetujem da se javite nadleznom dermatologu.