Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

znojenje

meri

Poštovani,
molim Vas da mi pomognete jer ne znam više što da radim. Znojim se užasno ispod pazuha i dosta po licu. Ne mogu se normalno obući (ni slučajno košulje ili majice) jer su to ogromne mokre mrlje. Znojim se i dok ne radim ništa i odmah poslije tuširanja. Napominjem da jako vodim računa o osobnoj higijeni. Također moram reći da sam izvadila štitnjaču i koristim nadomjesnu terapiju. Zbog znojenja sam pregledavana i kod svog endokrinologa koji je prije nekoliko dana nakon nekoliko pretraga ustanovio da ovo znojenje nema veze sa štitnjačom ni sa nadomjesnom terapijom. Molim Vas da mi kažete s čime u vezi ono još može biti?

mr.sc.dr. Suzana Ljubojević

Uzroci znojenja mogu biti razni od onih termijskih (vrucina), termoregulacijskih (vjezbanje), emocionalnih, metabolickih (bolesti stitnjace, secerna bolest...), neuroloski. Takoder i neki lijekovi mogu izazvati pojacano znojenje (inzulin, antipiretici (za snizavanje tjelesne temperature), slabe koncentracije acetilkolinskih lijekova, nikotin i razni drugi).