Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

vaginalni iscjedak

Sanja

Poštovani,
Molila bih Vas ako mi možete odgovoriti na slijedeće pitanje:
imam 20 godina,i već nekoliko mjeseci ( u razmacima ) mi se javlja pojačani vaginalni iscjedak koji je bijeli i sirast. U apoteci sam kupila vaginalne tablete Vagisan, i nakon korištenja, iscjedak je nestao na neko vrijeme, ali opet se pojavio.Iscjedak je ponekad popraćen svrbežom, a ponekad ne. Molila bih Vas ako mi možete reći o čemu je rijeć, i da li u ljekarni mogu kupiti nešto za to, ili moram posjetiti ginekologa. Spolno sam aktivna, ali već 2,5 godine sa istim partnerom.
Unaprijed se zahvaljujem

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Po navedenom moze se raditi o sljedecem : infekcija gljivicama ili
rjede bakterijska, iscjedak pred ciklus sto je fizioloski te kod nekih zena radi se o prirodnoj varijaciji gdje nastaje jaci iscjedak.Neke zene su vise osjetljive na nizi iritacija te tako regiraju, to je pojava koja se u tom slucaju ne treba lijeciti.Savjetovao bih sljedece : kupite sredstvo za intimnu njegu u apoteci od firmi Uriage ili Dr. Wolf, nikako ne rabite
sapune za odrzavanje higijene spolovila, sto rjede rabite usko rublje.
Dok traju navedni problemi rabite kondome.Provedite kuru s vaginaletama Canesten ili Plymicol te isto tako neka vas partner maze spolovilo izvana s Canesten kremom 2-3x dnevno kroz 15 dana.Ukoliko
nakon navedene terapije i pridrzavanja savjeta problemi se nastave
posjetite ginekologa.