0žiljak od poroda i žlijezda

marya123

Veliki pozdrav! Moram reci da uopce neznam kako da pocnem pisati. I vec sam ocajna. Naime rodila sam prije 9 godina, sve je proslo uredu jedino sto mi je pukao jedan sav na rani od epiz. To sam vidjela tek kad sam dosla kuci nakon 5 dana. Uglavnom rana je bila uredna i nekako je zarasla jedino je na tom mjestu kako je zarastalo ostala nategnuta koža. Poslije nije bilo nikakvih problema da bi unazad dvije godine mi se taman kraj tog mjesta gdje je bio pokidan šav pojavila Bartollinijeva žlijezda. Što se tiće same žlijezde ona mi nije stvarala probleme, nekad je bila malo veca nekad malo manja ali uglavnom pojavila bi se i poslije nestala. na pregledima gin. nije bilo problema. Međutim u zadnje vrijeme poćelo mi se dešavati da me taj ožiljak poćnne jako smetati dan prije mjesecnice kao da se upali, žlijezda je i dalje tu ali ni ne peće ni ništa dok je ožiljak jako osjetljiv. i to tako traje dok ne prodje ovulacija i onda se sve smiri i žlijezda se povuće i ko da sve malo splasne. I onda opet kad trebam dobit mjesecnicu sve ispocetka. Isla sam ginekologu i radila sve briseve i nalaz je bio uredu, dobila sam neku vaginalnu kremu ali nije ništa pomoglo, još je dr. rekla da oni ne riješavaju probleme s ožiljcima . Više neznam jel to dermatološki problem ili šta ali svaki put ista stvar, ožiljak tj. nešto unutra strašno me svrbi i u isto vrijeme i peće, ponoći ne mogu spavati od toga. I najćudnije kažem nakon ovulacije sve se povuće. Isprićavam se što sam ovako opširna, nadam se da ste razumjeli što sam htjela napisati. Uopće neznam neugodno mi je doći dermatologu, neznam više što da radim, probla sam mazat sa plymicolom, canestenom, obloge od kadulje jedino su malo pomogle al ništa drugo....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, teško mi je odgovoriti na Vaše pitanje bez pregleda ali pokušat ću.
Mislim da se radi o cisti Bartolinijeve žlijezde, koja se povremeno povećava.
Što se tiče ožiljka probajte isti mazati sa preparatom za omekšavanje ožiljaka. (Contratubex)
Ako ne pomogne možda bi bilo uputno probati i sa blagom kortikosteroidnom kremom izvana ( npr. Afloderm)