hormoni

latika

postovani doktore vadila sam formone 3 dc, pa vas molim vase misljenje:

estradiol - 83 ref vrijed. (folikul faze 77-921)
progesteron 1.5 ( folik faza 0.1 - 0.95) (lutein faza 3.8 - 50)
fsh 5.77 (folik faza 3- 8.1)
lh 8.6 (folik faza (1.8-11)
prolaktin 316 (109 - 557)
testosteron 0.637 (0.19 - 2.67)
tsh 2.23 (0.465 - 4.68)

zanima me ukoliko imam ovulacije uz ovakve hormone dali mogu ostati trudna? ovulacije su mi potvrđene ultrazvukom.
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kod Vas postoji blaža inverija FSH i LH što može govoriti u znak policističnosti i anovulacijama.
Nažalost mislim da svaki ciklus ne ovulirate, naravno gledajući samo hormonski status.

drizl

Poštovani,
radila sam hormone 3. dan ciklusa pa Vas molim za mišljenje:
Estradiol 134 (110-1100)
LH 6 (3-12)
FSH 7 (2-12)
Prolaktin 27 (2-24)
Testosteron 1.1 (0.2-2.6)
DHEAs 12.2 (2-10)

S obzirom da pokušavam ostat trudna već 1. god. gin. je propisao terapiju bromergonom 14 dana za snižavanje prolaktina ali za povišen DHEAs ništa nije rekao pa me zanima imam li razloga za brigu.
Imam 26 god.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, hormoni su urednih vrijednosti. Ja bih rađe ponovio vrijednosti prolaktina nego Vam dao Bromergon ali dobro. Prolaktin ne odstupa znatnije od zadanih vrijednosti. Mislim da je uzrok što ne možete ostati trudna negdje drugdje. Krenite i sa ostalom obradom.