abortus, pomoc molim!

janchi

dobar dan,
ovako ja sam 25.8 napravila abortus,mjesecnicu sam trebala dobiti za 4 tijedna kako mi je doktor rekao. 5.9 sam imala spolni odnos sa deckom, i on nije svrsio u mene, ja sam uzela ESCAPELLE tabletu nakon 24 sata otprilike.(za savki slucaj)
krvarenje mi je pocelo 11.9 i trajlao 4-5 dana, bilo je jako slabo, malo tamnije boje, pa malo svjetlijei tako, 15.9 sam pocela piti yaz tablete, kako mi je ginekolog rekao preko telfona, znaci na 4-toj tableti sam, bole me grudi, malo me boli u desnom janiku, i doljni diio leda me boli, reci te mi jel sam zasticena i to, jel se tableta prmila? (nije mi bilo muka ni nista) jel imam razloga za paniku? hvala vam puno na odgovoru!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nisam Vas u potpunosti razumio. Napisali ste da ste pobačaj imali 25.8. te da ste nakon toga dobili menstruaciju. A još Vam nije prošlo 4 tjedna od pobačaja.
Sa prvim danom prave menstruacije trebali ste krenuti sa pijenjem oralnih kontraceptiva.
Na osnovu Vašeg izlaganja ne znam uopće sa kojim ste danom ciklusa počeli piti kontraceptive.

janchi

ja se ispricavam sva sam u panici, ovako znaci pobacaj je bio 25.8 kravrenje je nastupilo 2-3 dana poslje trajalo je 7 dana, gineolog tamo mi je rekao da cu M dobiti za 4 tijedna od tada, tj. tocnije 22.9, u meduvremenu sam ja imala spolni odnos, decko nije u mene, ali sam ja popila escapelle tabletu za svaki slucaj, to se dgodilo 5.9 kravrenje od escapelle tablete je nsatupilo par dana kasnije, i trajalo 5 dana, zatim kada sam popila tabletu escapelle, nazvala sam ginekologa i reko mi je da pocnem odmah piti yaz tablete na tome kravrenju od escapelle, i sada je mene uzasno starh da nisam trudna, jel grudi me bole (onako ispod) nadam se da sam sada malo bolje obijasnila situaciju happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na osnovu iznesenog nema razloga da se brinete. Niste trudna. Nastavite uzimati Yaz tablete.

janchi

hvala vam na odgovoru, iduca M ako se ne varam, racunam od kravrenja od ecapelle tablete? hvala vam. happy

janchi

Da zaboravih napomenuti, mozete mi reci zasto me grudi tako jako bole dans sam na 6 tableti prve kutije yaz-a.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, uzimate hormonalne kontraceptive i bol u grudima je povezana sa njima. Nastavite uzimati kontracepciju.

janchi

okee, hvala vam puno na odgovoru, samo sam uzasno paranocina happy tipa ovo kaj sam vam rekla bol u janiku, u donjem dijelu leda i ucestalo mokrenje (ne toliko cesto, ali cesce) hvala vam puno na strpljenju happy