bris cerviksa

anaa1711

zanima me koje se sve bolesti mogu otkriti ovin brisom i kolika je cijena kad radim u socijalnog ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na cervikalnim brisevima dokazuju se mnoge bakterije kao npr. klamidija, ureaplasma, mikoplasma, anaerebno i aerobne baktetije( e.coli, streptokok itd.)
Također možete napraviti i bris na HPV.
Sve pretrage se ne rade na vlastiti zahtjev, nego ako Vaš ginekolog smatra da je to nužno napraviti.
Započetak napravite PAPA test.
Pretrage ne koštaju ništa kod Vašeg ginekologa u primarnoj zdravstvenoj zaštiti, a ako bi to isto radili u privatnoj poliklinici do 2000 kuna ukupno.

*s*

Poštovani,

poslije obavljenih pregleda (UZ, hormona) uradjeni su mi cervikalni i vaginalni bris kod kojih je cervikalni bio sterilan a u vaginalnom mi je nadjen Staphylococcus aureus.
Poslije terapije kontrolni nalaz je bio uredan.

Medjutim, kod muza je nedavno izolovan Streptococcus agalactiae i sad pije terapiju a imamo zakazan i spermogram pa me zanima koliko je optimalno sacekati poslije terapije za taj nalaz ?

Koliko ova bakterije moze lose utjecati na kvalitet sjemene tecnosti i uopste na plodnost kod muskarca?

Hvala unaprijed i lijep pozdrav !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da bakterija nije previše patogena.
Spermiogram neka napravi nakon desetak dana od završene terapije.