Neo-Penotran...Trihomonas

sabinaka

Postovani...
Na posljednjem ginekoloskom pregledu doktorica je ustanovila da u vaginalnom sekretu imam Trihomonas(na nalazu: VS: III/V )
Kao terapiju dala mi je Neo-Penotran Forte vaginalete da stavljam u rodnicu 7 dana, a decku je dala Metrozol tablete 500mg 2x2/1 dan.
U uputstvu vaginaleta nasla sam da je tokom koristenja moguca pojava gljivica i jos nekih smetnji, pa bih vas zamolila da mi kazete sta bi bilo dobro da uz njih koristim da do toga ne bi doslo, mozda neku kremu ili neke tablete za floru,jer mi je doktorica samo njih prepisala??
I jos me zanim zasto je decku dala tablete da ih pije samo jedan dan?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, terapija metronidazolom je opravdana u Vašem slučaju. Od vaginalete koje se mogu dodatno koristiti za zaštitu flore rodnice.(Lactogyn, Vivag, Rosalgin, Vagisan itd)
Metronidazol u partnera se obično daje brzom i sporom shemom uzimanja.
Metronidazol bi ja recimo dao 3 tablete odjednom od 400 mg pa nakon 2 sata još dvije.

sabinaka

Hvala puno na odgovoru ! happy

sabinaka

A oprostite, samo da vas jos pitam kako da u isto vrijeme koristim vaginalete koje ste mi preporucili uz Neopenotran?
Neopenotran stavljam navecer prije spavanja, da li da odmah poslije njih stavim ove druge jedne ili kako?
Hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana nakon što potrošite Neo Penotran onda počnite stavljati preporučene vaginalete. Ne istodobno.

sabinaka

Hvala..

helena1905

Postovani,

Bila sam na pregledu i ginekolog mi je rekao da imam Trihomonas. Dao mi je Neo penotran i metronidazol. Nisam jos pocela koristiti,ali cu ubrzo , ali mene zanima nesto drugo. tijekom spolnog odnosa, recimo nakon 10 minuta, pocinjem dobivati strasne bolove tijekom svake penetracije , ne znam kako bi rekla, u dubini skroz i moram prekinuti odnos. Bol je zaista jaka i boli jos kratko nakon. Toliko je jaka da moram zaplakati. Mene zanima da li je moguce da je trihomonas uzrocnik tome? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je vjerovatno bol povezana s trihomonas infekcijom. Nemojte imati odnose dok ne izliječite infekciju vi i partner.