Candida

snoopy5

Poštovani
u zadnjih par mjeseci imam stalne infekcije candidom. nakon upotrebe antimikotika infekcija se povuče i nakon par dana opet vrati.papa test mi je bio uredan, imala sam jednog partnera i uvijek smo koristili zaštitu. partner nema nikakvih simptoma, a moji simptomi su svrbež i bjelkasti iscjedak. napravljeni su mi kompletni cervikalni brisevi i sada čekam rezultate. htjela sam pitati je li moguće da neka od bakterija(mycoplasma, ureaplasma,chlamydia...) izaziva te stalne infekcije? inače sam zdrava , ali mi je ovo postalo jako naporno i htjela bi se toga rješiti
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , dakako da i bakterije ako su prisutne mogu izazvati slične simptome. Dobro je da ste učinili cerviklne briseve.