ciste karrioidnog plexusa

Dada

Ultrazvukom u 16 tjednu trudnoće doktor je primijetio ciste karioidnog plexusa, na jednoj strani dvije a na drugoj jednu veličine oko 5 mm. Detaljnim ultrazvukom morfologije fetusa nisu pronađeni nikakvi drugi znakovi eventualne kromosomske bolesti, osim što je nosna kost bila kraća za 1 mm od prosječne ali u granicama normalnog. Obavila sam amniocentezu, čekam nalaz, double test normalan (imam 27 godina, u obitelji nije bilo sličnih slučajeva).
Zanima me koja je vjerojatnost da dijete ima neku kromosomsku bolest i da li ako nalaz amniocenteze bude u redu znači da je dijete zdravo. Tj. da li te ciste mogu uzrokovati neku drugu bolest ili su samo znak mogućeg kromosomskog oštećenja?
Hvala

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
uredan nalaz amniocenteze, kojem se nadam, će u mnogome umiriti Vaše strahove.
Pozdrav