Duphaston, hormoni

pusasu

Dobar dan
moj problem:
doktor mi je dao prosli ciklus da pijem duphaston od 13. dana ciklusa 2*1 tabletu narednih 14 dana. Duphaston mi je dao jer je 21. dana ciklusa vrijednost progesterona bila 20.2 mol/L (LUT FAZA - VECE OD 22).
Ciklus mi inace traje u prosjeku 26 dana. Taj sam mjesec nakon uzimanja duphastona dobila 31. dan. pratila ovulaciju lh trakicama i 16 dan se pojavila druga crtica ali je bila svijetlija od kontrolne)
Ovaj mjesec sam dobila menstruaciju 15. dan ciklusa (nisam koristila duphaston) i lh trakica j bila pozitivna 4. dan ciklusa

Zanima me da li se to desilo radi pogresne terapije duphastonom i sta bi trebala dalje napraviti?

Sto se tice hormona jedino sto je jos bilo jos van referentnih vrijednost je lh koji je 5. dana ciklusa bio 2 (fol faza 3-12). Zelim trudnocu na kojoj radimo 15 mjeseci (prije toga sam imala vanmatericnu trudnocu - nakon mjesec dana pokusavanja; odstranjen jedan jajovod; brisevi u redu, PAPA u redu, prohodnost preostalog jajovoda nepoznata) Da li bi trebalo raditi HSG?

Neugodno mi je radi ovog pitanja; ali moram pitat - nakon svakog odnosa imam osjecaj da sve iscuri van - probala sam sve savjete - dizanje nogu, stavljanje jastuka pod bokove, misionarski polozaj .... imate li vi neki savjet?

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako i pod broj 1, napravite prohodnost jajovoda. To se prvo mora isključiti, nakon toga sve ostalo.