duphaston i trudnoća

sandra12

poštovani, prema preporuci svojeg ginekologa, zbog dugotrajnih i bolnih menstruacija, već 8 mjeseci koristim duphaston tablete od 16. dana ciklusa, 2x1 kroz deset dana. Do sada je bilo sve u redu ali kod zadnjeg ciklusa krvarenje je trajalo 15 dana. Budući da imam problema s miomima (submukozno i straga miomaotzni čvor promjera 17 mm, submukozno i sprijeda čvor promjera 15 mm, intramularno još dosta miomatoznih čvorova, najveći promjera 2 cm), miome bi trebalo ukloniti. Duphaston sam nakon toga ponovno uzimala od 16. dana ciklusa. Do sad je krvarenje počelo obavezno drugi ili treći dan nakom zadnje tablete, međutim zadnju tabletu sam popila prije 7 dana i krvarenja još nema. Primjetila sam obilniji iscjedak i osjetljivost grudi (naročito područje bradavica). Zanima me kakve su šanse da sam ostala trudna i vaša preporuka vezana za miome i operaciju. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje obično nastupi 7-10 dana nakon popijenig Duphastona.Terapija mi se čini svrsishodnom.
Šansa za trudnoćom postoji ali je mala. Napravite test na trudnoću svakako.
Operativan zahvat svakako jer submukozni miomi smetaju implantaciji.