pitanje za ginekologa

Vesna

Da li uzimanje Dabroston tableta 6 mjeseci 2x1 moze uticati na smanjenu funkciju jajnika? Tablete uzimam radi multiplih mioma.

Hvala

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Na žalost ovim putem, bez potpunog uvida u nalaze ne mogu odgositi na postavljeno pitanje. Također, pitanje je i što Vama znači "smanjena funkcija jajnika"

Tijana783

Postovani, Da li se kolposkopijom ili Papa testom moze videti polna bolest?? Ako ne moze sta bi onda trebalo da uradim da znam da li imam neku polnu bolest??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kolposkopijom ne može.
Za dokaz je potrebno napraviti papa test, cervikalne briseve, vađebje krvi( hepatitis, aids..)

shoto

Postovani,zanima me da li krv za BETA HCG analizu moze da se da u bilo koje vreme i da li mala kolicina alkohola uzeta tog dana moze uticati na rezultat?Htela bih da dam krv ali sam danas uz rucak popila casu vina pa ne znam da li ce to smetati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smeta. Može bilo kada.