Echerichia colli u urinu

Poštovani. Išla sam danas po nalaz urinokulture i piše sterilno. zadnji antibiotik koji sam popila je bio nolicin,nakon njega sam pričekala 2 tjedna da napravim pretragu da nebi bilo lažno negativno.E sad prije urinokulture sam se mazala plymicolom,da li je moguće da je nalaz zato sterilan?? Nakon 2 tjedna me ništa nije peckalo i evo jučer me opet uhvatilo,skupa s tim i bolovi u trbuhu. U pon sam naručena urologu.Kako me to počelo peckati imala sam osjećaj da će biti echerihia u nalazu opet. Jeli moguće da sam zeznula stvar s plymicolom? Ne znam što bi drugo bilo..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Plimycol je antimikotska krema i njome sanirate upalu vanjskog spolovila. Nema nikakve veze sa E.coli.
S obzirom na smetnje mislim da se radi o recidivu urinarne infekcije, jer E.coli se često ponavlja.