Kasni mi nakon popijene pilule escapel

angelinam

Postovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 11 decembra. Inace dobijam svake 30-31 dan.rizican odnos sma imala 1.1.2013 nakon 63 casa popila sma pilulu escapel .... Jos uvijek nisam dobila menstruaciju! Da li je moguce da sam ipak ostala u drugom stanju ili mi kasni zbog pilule? Da li je ona mozda samo poremetila moj ciklus sobzirom da sma je popila i prije dva mjeseca ? ili se ipak radi o trudnoci? inace grudi tj.brdavice su mi osjetljive prilikom dodira ostalih simptoma nemam. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne znam da li se radi o trudnoći. S obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa pa do uzimanja pilule, postoji šansa za trudnoćom.
Premda sumnjam jer ste odnos imali 20. dan ciklusa, dakle daleko od ovulacije.
Pretpostavljam da je kašnjenje uzrokovano postkoitalnom pilulom, ali ipak predlažem test na trudnoću.

angelinam

postovani uradila sam sinoc bhcg rezultat je 137,7 jako sam zabrinuta da li ce ova tableta uticati na trudnocu i plod ? molim vas da mi odgovorite sto prije,tableta nije djleovala i doslo je do trudnoce,rizicnih odnosa nisam imal prije toga o tome i govori nisak vrijednost bhcg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana radi se o trudnoći. Svakako se javite na pregled čim prije. Za detalje svakako pitajte svog ginekologa.