Kontracepcijske pilule i derealizacija/depresionalizacija

Psš93

Postovani.

Sa sljedecom mjesecnicom bi trebala poceti sa upotrebom pilula, zbog zastite i bolnih menstruacija.
Međutim, bolujem od derealizacije i dpr.( koje mi se ponekad znaju desit (osjecaj odvojenosti od svijeta, nestvarnosti,itd. ne znam koliko ste upoznati s tim ? ) Dali ce pilule imati ikakav utjecaj na moje stanje ? I dali bi ih uopce trebala pocet konzumirat ? Dosta me to brine. Hvala i nadam se uskorom odgovoru.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da je to više pitanje za psihijatra nego za mene.
Mislim da bi trebale konzultacije sa psihijatrom prije početka uzimanja da se vaše tegobe kojim slučajem ne bi potencirale.