kvržica na međici i peckanje i bol tijekom odnosa

Deič

Poštovani.

Imam okruglu kvrgu na međici ispod kože koja je na opip ko napuhnuta, i ponekad je veća, a ponekad manja. Tijekom spolnog odnosa se javlja peckanje i bol, a ponekad i svrabež. Ne znam da li se radi o hemeroidu ili nečem drugom. Inače mi ne smeta i ne boli, samo na dodir. Imala sam i vaginalnu upalu gdje mi je ginekolog preporučio vaginolete Arilin Rapid zbog također svrabeža i crvenila vagine i ponekad bolnih spolnih odnosa s partnerom, ali mu nisam spominjala kvrgu na međici jer nije bilo problema s njom. Trenutno mi je prošla vaginalna upala, ali ipak osjetim peckanje i bol pri ulasku i tijekom spolnog odnosa. Da li to ima veze sa tom kvrgom na međici?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kvrga je najvjerovatnije cista Bartolinijeve žlijezde te se svakako javite ginekologu da istu verificira.
Peckanje nema veze s time.

Deič

U redu, hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.