kasni mi menstruacija

Klaić97

Poštovani, imam 16 godina i prakticiram seks sa dečkom. Koristimo kondome i uvijek ih provjeravamo. Menstruaciju sam uvijek redovito dobivala (jednom mi je samo kasnila duže jer sam imala sličan problem odnosno mislila da sam trudna pa je zbog stresa valjda kasnila). Zadnju menstruaciju sam dobila 24.09. i trajala je do 29.09. koristili smo zaštitu i poslije toga. Trebala sam ju ponovno dobiti 20.10 no nje nema, 29.10. stupili smo u odnos bez zaštite ali nije dugo trajao i dečko je pazio. sljedeću menstruaciju moram dobiti 15.11. dakle ova mi kasni već 15 dana. Imam sve simptome pms-a (često mjenjam raspoloženja, jedem puno slatkog..) i ponekad imam jaku bol u donjem dijelu trbuha ali nije bol kao prije menstruacije, nešto slično. Zanima me kolika je mogućnost trudnoće? Moram napomenuti da sam u zadnje vrijeme malo više pod stresom zbog škole. Trebala sam ići ginekologu(prvi put) no međutim nisam još otišla jer sam svaku drugu menstruaciju imala jako bolnu pa sam se bojala da nije cista ili nešto. mama me sada želi odvesti ali strah me da mi ginekolog ne kaže da sam trudna sad
oprostite na dužini teksta ali htjela sam vam reći što više detalja, hvala na odgovoru unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću za početak.

Klaić97

Da li je bitno kada ću napraviti test, odnosno da li ce biti pouzdan bez obzira na dan ( mislim na racunanje kada bi trebala dobiti menstruaciju)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bez obzira.

Deni10

Postovani . Imam problem . Sa momkom nisam imala spolni odnos (nevina sam ) . Samo je bilo dodirivanje njegovog organa povrsinski na moj . Ejakulirao nije , samo mu je izlazila sluz . To je sve bilo oralno zadovoljavanje nista vise . Menstruacija mi je do sad bila redovna . Jedno 2 puta mi se desilo da je kasnila al najvise do 7 dana . Prosli mjesec prije oralnog sam dobila 21 dok posle toga sam ponovo dobila 21 . Al mi je bilo slabo krvarenje . Evo danas vec 14-ti dan kako mi kasni menstruacija , i jako sam zabrinuta jer mi se to do sada nije desavalo . Ovih dana saam radila neke teske fizicke poslove a i napeta sam zadnjih dana pa me to tjesi da je razlog .Takodjer me boli stomak i ledja kao da trebam da dobijem ali nista . Zato se bojim da je nezeljena trudnoca.Molim vas pomozite mi , da li je moguce da sam trudna il je nesto drugo u pitanju . Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Što je posrijedi ne znam ali trudnoća svakako nije. Draga djevojko, educirajte se da ovakvih pitanja ne bude previše.

Deni10

Hvala vam na odgovoru . Znam , ali citala sam po raznim forumima jedni govore da se oralnim zadovoljavanjem moze ustati u drugom stanju , drugi ne , pa sam htjela da mi vi kao strucna osoba otklonite sumnje , jer ako ne moze onda ne znam stvarno sta se desava jer mi je do sad menstruacija bila redovna . Hvala na izdvojenom vremenu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čitajte medicinske forume a ne ostale.