mala glavica bebe

lidijaaa

dobar dan...

evo posto sam se nakon danasnjeg pregleda tj.ultrazvuka zabrinula odlucila sam vas pitati sto mislite o tome...

danas mi je na pregledu ginekologinja rekla kao je bebina glava malo malena sto me dosta prestrasilo...

evo mjere pa da vidim sto vi mislite o tome...BPT-79 ,HC=300 ,FEMUR -67, ABD-300, TT-2500

dali bi se trebala zabrinuti???

inace sam u u 35tjednu trudnoce,trudnoca je cijelo vrijem uredna i bez ikakvih problema...imala sam do sada jedan porod i prva beba je prilikom poroda imala idealnih 3.500...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, premalo podataka imam. Dakle fali mi više podataka recimo da li je to zaista gestacija od 35 tjedana ili je trudnoća manja, zatim koliko je dijete dobilo u odnosu na prošli UZV pregled (tjedno dobiva oko 200 grama), zatim količina plodne vode, zatim izgled posteljice , fetoplacentarni protoci, CTG, dakle to bi sve bili podaci koje bi bilo potrebno sagledati u Vašoj situaciji. Bez toga Vam više ne mogu reći. Predlažem Vam UZV pregled za 10-tak dana uz sagledavanje svih parametara gore navedenih.

lidijaaa

ovako neke podatke nemam jer nije mi receno a niti nigdje upisano...

mogu vam napisati jedino ovako radi usporedbe...

imala sam ultrazvuk u 32tj. i tada su vec pricali o maloj bebi...
tada su mjere iznosile BDP-76, FEMUR-59, ABD-272 , TT-1900 GEST.DOB nije upisana...

narucena sam bila ponovno jucer ,znaci nakon 3tjedna a mjere sam napisala gore jedino sto mogu jos dodati sto pise RIACM=0,88 I AV-0,68 (za te mjere iskreno neznam sto znace)...a GEST.DOB nije upisana...
kaze ginekologica plodne vode ima dovoljno ,posteljica straga i sve ostalo dobro...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom na uredan prirast tjelesne težine fetusa, uredne fetoplacentarne protoke, primjerenu količinu plodne vode, urednu posteljicu mišljenja sam da je sa Vašim djetetom sve u redu.
Preporučam daljnju UZV kontrolu kroz 10 dana.