Menstruacija bez tkiva

mamalana

Poštovani dr. Šakoronja,

U siječnju sam izgubila bebu u 26. tjednu trudnoće (chorioamnionitis). U srpnju sam imala vanmaterničnu trudnoću, te sam primila injekciju metotreksata. Tjedan dana nakon injekcije uslijedilo je krvarenje i tubarni pobačaj (primjetila sam cjelovitu gestacijsku vrećicu i sivo tkivo). Beta je ubrzo pala ispod 1.
Nakon toga sam imala tri menstruacije, ciklusi su trajali 34 dana umjesto uobičajnih 28..

Brine me što u ni jednoj od tih menstruacija nisam primjetila tkivo koje sam prije redovito primjećivala, samo krv i tamnocrvenu rastezljivu sluz.
Znači li nedostatak tkiva da se stijenka maternice zadebljana radi trudnoće nije oljuštila unatoč tri menstruacijska krvarenja? Predstavlja li to problem za iduću trudnoću?

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, za iduće trudnoće to ništa ne znači. Savjetujem mikrobiološku obradu vrata maternice prije iduće trudnoće.