nalaz-mišljenje

ana

Zanima me mogu li uz ovakav nalaz suprugova spermiograma zatrudniti.
volumen ejakulata-2ml
WHOA (brzi)-5%
WHOB (polagani-25%
WHO C (u mjestu) -10%
WHO D (imotilni)-60%
patološke forme -65%
Dijagnoza : Astenoteratozoospermia 1
U braku smo više od dvije godine i žarko želimo dijete.
Da li je potrebna umjetna oplodnja (možda IVF).
Inače,ja sam napravila sve moguće pretrage i kod mene je sve ok.

unaprijed zahvaljujem

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
dijagnoza Vašeg supruga ukazuje da je vjerojatnost spontanog začeća vrlo mala. Preporučujem Vašem suprugu pregled kod urologa koji se bavi muškom neplodnošću, a daljnji postupak u koji može ući I IVF će ovisiti o nalazu
Pozdrav